Project Description

مزوتراپی مو مدتهاست که برای درمان ریزش مو در پزشکی استفاده می شود و یک روش بدون عوارض و در بیشتر موارد نتایج بسیار امیدوار کننده ای بدست می دهد.

مزوتراپی علاوه بر درمان ریزش مو ، برای درمان سایر مشکلات زیبایی نظیر سلولیت و لاغری موضعی ، لک ، چین و چروک های صورت یا درمان های جوانسازی پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما در عین حال مکمل مناسبی برای تقویت مو پس از کاشت مو است.

درمان ریزش مو با مزوتراپی

مزوتراپی مو چیست؟
می توان گفت که مزوتراپی درمان ریزش مو شامل تزریق دوزهای بسیار کمی از ترکیبات دارویی، مواد مغذی ، ویتامین های موثر ، تنظیم کننده های هورمونی ، اسیدهای آمینه ، گشاد کنندهای عروق و غیره در داخل پوست است که سبب تحریک رشد مو می شود. بنابراین به عنوان یک بهترین روش و درمان برای پیشگیری از طاسی و ریزش مو استفاده می شود.

بعد از کاشت مو ، گاهی از مزوتراپی برای رشد مجدد مو در ناحیه کاشته شده استفاده می شود ، زیرا باعث تقویت و تسریع رشد فولیکول های جدید می شود. با این حال ، می توان از مزوتراپی مو به عنوان یک درمان مستقل بدون کاشت مو قبلی نیز استفاده کرد ، اینکار قبل از ضرورت جراحی کاشت مو ، از ریزش مو جلوگیری می کند.

مزوتراپی مو چیست

تزریقات مورد استفاده در مزوتراپی بسیار کوچک ، خاص و بدون درد است. آنها درمان های موضعی هستند و منطقه خاصی از بدن را هدف قرار می دهند.

مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟
برای اجرای این روش ، پوست باید تمیز و خشک باشد. علیرغم اینکه درد قابل توجهی ندارد ، گاهی اوقات از بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه درمان قبل از شروع تزریق ، استفاده می شود. تزریق مواد مزوتراپی خیلی سریع و با حدودا با فاصله دو سانتی متری انجام می شود.

تعداد تزریق مواد مزوتراپی بسته به هر بیمار و وضعیت پوست سر و مو متفاوت است. هر جلسه مزوتراپی برای درمان ریزش مو نزدیک سی دقیقه طول می کشد و در هر جلسه سی تا چهل واحد تزریق می شود. تعداد جلسات مزوتراپی برای مو بسته به شرایط هر فرد متفاوت است اما نتایج این درمان معمولا پس از سه تا چهار جلسه قابل مشاهده است.

مواد مغذی تزریق شده بسته به ناحیه تحت درمان و هدف از درمان متفاوت است. این روش با بوتاکس مو که در آرایشگاه ها انجام می شود متفاوت است و حتما باید توسط متخصص انجام شود.

مخلوط های دارویی متناسب با هدف ، با دوزهای کم و با سوزن های مخصوص و تکنیک های خاص به صورت موضعی به پوست تزریق می شوند. مزیت این روش نسبت به سایر داروهای کلاسیک استفاده از داروها به صورت موضعی در دوزهای کم ، عدم وجود عوارض جانبی و نتایج موثر است.

نتایج مزوتراپی مو
مزوتراپی مو بافت مو را تحریک می کند ، گردش خون را افزایش می دهد و سلول های اپیدرم بازسازی می کند. همچنین به عنوان یک درمان مکمل ، موثر و مفید پس از پیوند مو انجام می شود. با این حال ، نتایج مزوتراپی مو در مراحل اولیه ریزش مو موثرتر است.

توجه به این نکته بسیار مهم است که مزوتراپی برای مو در درمان طاسی مردانه تاثیری ندارد. اما از آنجا که پس از انجام پیوند مو باعث تغذیه و مرطوب سازی پوست سر ، افزایش گردش خون ، بازیابی تعادل هورمونی ، رفع عفونت ها ، بازسازی سلول های اپیدرم و تقویت فولیکول ها می شود ، بشدت توصیه می شود. این روش موها سالم و روشن تر می کند.

از مزوتراپی می توان با ترکیب اثرات آنها با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) استفاده کرد. برای بهترین نتیجه ، انتخاب یک روش درمانی باید شخصی سازی شود و این تنها پس از تشخیص صحیح نوع و علت ریزش مو امکان پذیر است.

یکی دیگر از مشکلات پوست سر که با مزوتراپی قابل درمان است ، شوره سر است. با این حال ، این گزینه درمانی باید فقط در موارد ایجاد شوره سر شدید ، با مشورت با متخصص پوست پس از اطلاع از علت ایجاد شوره ، اعمال شود.

به نظر متخصصان مو شانس موفقیت در درمان مزوتراپی 90 تا 92 درصد است. مزوتراپی به دلیل فعال تر کردن گردش خون باعث می شود فولیکول مو سریعتر رشد کرده و در طولانی مدت زنده بماند

چرا مزوتراپی
1- داروها به صورت موضعی تجویز می شوند.
2- در دوزهای کم تجویز می شوند.
3- خطر بروز عوارض ناچیز است.
4- نتایج سریع و موثر هستند.

هزینه مزوتراپی مو
هزینه مزوتراپی مو به عوامل متعددی از جمله پزشکی که کار را انجام می دهد ، تعداد جلسات مزوتراپی و کیفیت مواد تزریقی بستگی دارد. این روش درمانی از آنجا که یک روش زیبایی شناخته تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد. در جلسه مشاوره رایگان هزینه ها و سایر اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار می گیرد.

هزینه مزوتراپی مو

عوارض مزوتراپی مو چیست؟
عوارض مزوتراپی مو موقتی هستند و به دلیل اینکه تنها در لایه درم پوست انجام می شود هیچ خطری برای سلامتی بیماران به همراه ندارد. عوارض جانبی موقتی مزوتراپی برای مو می تواند شامل درد خفیف در ناحیه تزریق شده ، خارش ، التهاب یا سردرد جزئی باشد.

برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی این روش، استفاده از پمادهای ضد التهاب بعد از هر جلسه با مشورت پزشک توصیه می شود. علاوه بر این ، باید از حضور در مکان های مرطوب مانند سونا یا استخرها خودداری کنید. همچنین برای محافظت از منطقه تحت درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

چه کسانی نباید مزوتراپی مو انجام ددهند
مزوتراپی هم برای درمان ریزش موی زنان و هم مردان استفاده می شود . با اینحال این روش به افراد زیر توصیه نمی شود:

زنان باردار یا مادران شیرده
خردسالان
افرادی که تحت شیمی درمانی هستند
افرادی که دیابت دارند
بیماران قلبی
افرادی که نارسایی کلیه یا کبد دارند.
کلینیک زیبایی آفتاب خدمات خود را شامل لیزر موهای زائد ، لیزر موهای زائد مردان ، پاکسازی پوست ، تزریق ژل و … همراه با پزشکان مجرب و با بهترین امکانات آسایشی و تجهیزات پزشکی به روز دنیا ارائه می دهد. لطفا جهت مشاوره رایگان و تعیین وقت، با شماره های ۰۹۱۲۹۰۶۶۲۲۳ تماس حاصل فرمایید