Project Description

پی آر پی مو یا پلاسمای غنی از پلاکت ، برای ترمیم رشد مو استفاده می شود. این ماده به پوست سر تزریق می شود ، در آنجا سلول های موجود در فولیکول ها را تحریک می کند تا رشد مو را تقویت کند و به موهای موجود حجم می دهد.

پی آر پی با افزایش خون رسانی به پیاز مو و افزایش ضخامت مو سبب رشد طبیعی مو می شود و آن را حفظ می کند. در برخی موارد درمان ریزش مو با پی آر پی با دیگر درمان ها و داروهای ریزش مو ترکیب می شود.

درمان ریزش مو با پی آر پی

روش درمانی پی آر پی از دهه 1980 مورد استفاده قرار گرفته است. از پی آر پی برای درمان مشکلاتی مانند ترمیم تاندون ها ، رباط ها و عضلات آسیب دیده نیز استفاده می شود.

هنوز تحقیقات کافی برای اثبات موثر بودن PRP انجام نشده است. همچنین مشخص نیست که برای چه کسی – و تحت چه شرایطی – بهترین گزینه است. اما از نظر نظری دلایل کافی برای استفاده از آن در ترمیم مو وجود دارد در واقع به دلیل اینکه این روش نوظهور و در مراحل ابتدائی است شواهد بالینی برای تایید آن هنوز ضعیف است.

بسته به دلیلی که فرد در حال ریزش مو است می توان تعیین کرد که چه گزینه درمانی به بهترین وجه با نیازهای او مطابقت دارد. با این حال ، همه روش ها برای همه افراد مفید نیستند. از آنجا که درمان های مبتنی بر پی آر پی از مواد بیولوژیکی خود بیمار استفاده می کنند ، می توانند به طور موثری مشکلات مربوط به ریزش مو و برخی دیگر از بیماری ها را نیز برطرف کنند.

پی آر پی مو چیست

مطالعات اخیر نشان داده است که تزریق پی آر ی در پوست سر می تواند آلوپسی آندروژنیک یا طاسی مردان را درمان کند. مشکلات پیچیده طاسی ممکن است تا 6 ماه به درمان های ماهانه نیاز داشته باشد. انجام این روش در یک کلینیک زیبایی معتبر و توسط متخصص نتایج مطلوبی بدست می دهد.

روش انجام پی آر پی مو
درمان ریزش مو با پی آر پی در سه مرحله انجام می شود: در مرحله اول خون از بدن فرد استخراج می شود سپس خون استخراج شده با دستگاه مخصوصی اماده می شود و در مرحله سوم به پوست سر تزریق می شود.

هر 4-6 ماه یکبار نیز تکرار درمان لازم است.

1- خون شما – به طور معمول از بازو گرفته می شود – و درون سانتریفیوژ قرار می گیرد (دستگاهی که به سرعت می چرخد ​​تا مایعات با چگالی مختلف را جدا کند). این روش در یک سیستم ضد هوا انجام می شود. بنابراین هیچگونه احتمال آلودگی با هوا وجود ندارد .

2- پس از حدود ده دقیقه ، خون استخراج شده در دستگاه سانتریفیوژ به سه لایه تقسیم می شود:

پلاسمای خالی از پلاکت
پلاسمای غنی از پلاکت
سلول های قرمز خون
3- پلاسمای غنی از پلاکت که از خون گرفته شده است از طریق سرنگ در قسمتهایی از پوست سر که نیاز به رشد مو دارد ، تزریق می شود.

از پی آر پی مو یا پلاسمای خون غنی از پلاکت برای تجدید و تقویت موهای ضعیف و در معرض خطر ریزش استفاده می شود ، با این روش سلول ها به روشی طبیعی ترمیم می شوند. برای رشد مطلوب ، تراکم طبیعی مو و افزایش تراکم در مناطق کم مو ، ترکیبی از پی آر پی و کاشت مو توصیه می شود.

قبل از پی آر پی مو
قبل از عمل حتماً لیست تمام داروهای مصرفی خود از جمله مکمل ها و گیاهان را به همراه موارد زیر به پزشکتان اطلاع دهید.

مصرف رقیق کننده های خون
استعمال سیگار
سابقه صرف الکل یا مواد مخدر
چنانچه در حال انجام درمان هایی مانند بوتاکس پیشانی و یا لیزر موهای زائد صورت هستید به پزشک خود اطلاع دهید.

هزینه پی آر پی مو
هزینه انجام پی آر پی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله:

موقعیت جغرافیایی و مکانی که برای درمان به ان مراجعه می کنید
کیفیت و فناوری تجهیزاتی که بکار گرفته می شود
مواد مغذی که به پلاکت ها افزاوده می شود
بسیاری از طرح های بیمه ای ، پی آر پی مو را یک روش زیبایی می دانند و به همین دلیل هزینه های درمان را پوشش نمی دهد. با اینکه هزینه پی آر پی مو کمتر از کاشت مو است در مقایسه با کاشت مو فقط 60٪ موفقیت پی آر پی در درمان ریزش مو ضمانت می شود.

هزینه پی آر پی مو

تعداد جلسات پی آر پی مو
برای درمان کامل ، حداقل 3 تا 5 جلسه برای اکثر بیماران توصیه می شود. اولین نتایج حتی پس از اولین جلسه قابل مشاهده هستند. زیرا غلظت سلولهای بنیادی 3-8 برابر بیشتر از حجم موجود در خون در کل بدن است. پس از جلسات دوم و سوم ، نتیجه تشدید می شود

بعد از سه جلسه اول ، موها 60٪ نسبت به ناحیه قبل از درمان ، متراکم می شوند. اگر از نتیجه ناراضی باشید ، امکان جلسات بیشتر وجود دارد.

تعداد جلسات پی آر پی مو

در نهایت ، همه اینها به شدت ریزش مو و ترکیب روشهای درمانی دیگر بستگی دارد . محدودیتی در تعداد درمانهایی که فرد می تواند انجام دهد وجود ندارد. با این حال ، برای اینکه نتایج شما مدت طولانی تری داشته باشد ، باید هر سال پی آر پی مو را تکرار کنید.

سن مناسب انجام پی آر پی مو
مناسب بودن شما برای درمان ریزش مو با پی آر پی باید توسط پزشک بررسی و آزمایش شود. درمان پی آر پی مستقل از سن و جنس است. هر بیماری که از ریزش مو رنج می برد می تواند از این روش درمانی استفاده کند. با این حال ، بیشتر معمول است که مردانی که در یک ناحیه سر ریزش شدید دارند ویا طاسی کامل از این روش استفاده می کنند.

بیمارانی که دچار ریزش مو با فولیکول های سالم دست نخورده هستند ، به طور معمول کاندیداهای خوبی برای درمان ریزش مو با پی آر پی هستند. این بیماران ممکن است ریزش بیش از حد داشته باشند ، اما کاملاً طاس نیستند ، بنابراین هرچه زودتر شخص برای رفع ریزش موهای خود اقدم کند ، نتایج بهتری خواهد گرفت.

زنان و مردان هر دو می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. با اینحال مردان هنگامی شروع به درمان می کنند دچار طاسی سر شده انددر حالی که زنان ریزش مو را یک وضعیت اضطراری می دانند و معمولا بلافاصله به دنبال درمان می روند.

برای ریزش و نازک شدن مو در دوران بارداری که 40 تا 50 درصد زنان به آن مبتلا می شوند ، این روش درمانی ایده آل به نظر می رسد ، اما بهتر است صبر کنید تا بعد از زایمان برای انجام این روش اقدام کنید. با وجود اینکه این روش از خون خود شما استفاده می کند ، اما تحقیقات کافی برای تعیین اینکه آیا انجام پی آر پی در دوران بارداری بی خطر است یا نه ، انجام نشده است.

تفاوت کاشت مو و پی آر پی مو
کاشت مو به دلیل نتایج فوری خود محبوبیت کسب کرده است و پی آر پی یک گزینه غیر جراحی است که نیاز به صبر دارد . در مقابل هزینه پی آر مو نسبت به کاشت مو کمتر است. پی آر پی درد کمتری نسب به کاشت مو دارد.

همچنین موهای تحریک شده توسط پی آر پی طبیعی تر به نظر می رسند.

عوارض پی آر پی مو
پایه درمان پی آر پی استخراج خون از بدن خود فرد می باشد ، ابتلا به بیماری های مسری و واگیر یا واکنش آلرژیک انتظار نمی رود.

با اینحال همانند درمان های دیگری که به روش تزریقی انجام می شود ، پی آر پی نیز عوارض جانبی به همراه خود دارد. عوارض پی ار پی در درمان ریزش مو می تواند شامل موارد زیر باشد:

آسیب به رگهای خونی یا اعصاب
عفونت
کلسیفیکاسیون در نقاط تزریق
ایجاد اسکار
همچنین این احتمال وجود دارد که به ماده بیهوشی استفاده شده در درمان واکنش منفی نشان دهید. اگر تصمیم دارید درمان پی آر پی را برای ریزش مو انجام دهید ، از قبل در مورد بیهوشی یا عدم بیهوشی با پزشک صحبت کنید.

عوارض پی آر پی مو

پی آر پی برای اکثریت قریب به اتفاق افراد ایمن است ، اگر شما هر گونه اختلال در خون یا پلاکت دارید. ابتلا به عفونت های فعال یا ویروسی مانند زونا ، یا اگر تحت درمان با داروهای استروئید و رقیق کننده خون مانند کومادین هستید ، شما نباید درمان پی آر پی را انجام دهید.

همچنین اگر موارد زیر را داشته باشید برای انجام درمان پی آر پی مو مناسب نیستید:

عفونت های حاد یا مزمن
سرطان
بیماری مزمن کبدی
بیماری مزمن پوستی
بی ثباتی همودینامیکی
هیپوفیبرینوژنمی
اختلال متابولیک
سندرم های اختلال عملکرد پلاکت
اختلال سیستمیک
تعداد پلاکت پایین
بیماری تیرویید
کلینیک زیبایی آفتاب با بهره گیری از فناوری های روز دنیا و نیز کادر پزشکی متخصص در زمینه ارائه خدمات زیبایی پوست و مو از جمله پی آر پی مو ، لیزر موهای زائد آقایان و خانمها ، پاکسازی پوست و … فعالیت دارد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با متخصصین آفتاب از طریق شماره های ۰۹۱۲۹۰۶۶۲۲۳ و یا گزینه واتساپ در انتهای صفحه اقدام نمایید.